Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevydařená premiéra v Přerově

9. 8. 2010

     Derby začalo za téměř ideálního fotbalového počasí a před skvělou diváckou kulisou. Oběma týmům chyběli dva klíčoví hráči. Přerovu Schlehr s Koutným, Lipníku Pospíšil se Zavadilem. Překvapením byl tah trenéra Kurfürsta, který do zakladní sestavy zařadil Lošťáka.

     Začátek samotného zápasu patřil překvapivě hostům, kdy zejména Merta a po něm Janíček mohli otevřít skóre utkání. Domácí, jež byli úvodní aktivní hrou Spartaku zaskočeni, se začali osmělovat až dvacet minut po úvodním hvizdu. Nebezpečně pálil Bernard a ve velké šanci se ocitl Kašpárek. Ani jeden však nedokázal rozvlnit síť Negyesiho svatyně. Závěrečná fáze prvního poločasu diváky rozhodně nenudila. Hrálo se nahoru, dolů a o zajímavé momenty nebyla nouze. Diváci nakonec v první půli branku přece jen viděli, když centr z právé strany usměrnil zády za Bělíka Zdeněk Merta - 0:1!

     Hned po přestávce se Přerovu povedlo střídání. Obranou hostů smolně pronikl míč a na hřiště čerstvě příchozí Gřešák skóroval podél lipenského gólmana - 1 : 1. Lipníkem vyrovnání naštěstí neotřáslo a i nadále byl Přerovu vyrovnaným soupeřem. Dvacet minut před koncem utkání z přímého kopu domácí hráč Kašpárek technickou střelou zvýšil stav utkání na 2 : 1.  A mohlo být i hůř. Po chybě Bonka, se naskytla možnost 1.FC na zvýšení svého vedení, naštěstí pro hosty však měli přerovští vychýlenou mušku. Spartak pak vrhl pochopitelně všechny síly do útoku. Asi největší šance na vyrovnání vznikla po individuální akci střídajícího Šmída, který pronikl do šestnáctky domácích, na úrovni malého vápna poslal míč před bránu, ale na jeho přihrávku bohužel nikdo z hráčů Lipníka nedosáhl. Stav se nezměnil ani po dvouminutovém nastavení a tak Přerov porazil Spartak nejtěsnějším jednogólovým rozdílem 2:1.

     Lipníku bohužel nezahrály některé opory. Přísnější měřítko snesly pouze Janíček, Šebesta, Srovnal, Dudík a Bonk. Doufejme, že se z tohoto zápasu ponaučíme a v sobotu proti Dolanům získáme první tři body do tabulky.

Sestava - Négyesi - Šebesta, Bonk, Dudík (Tomík), Hradil - Janíček, Lošťák, Srovnal, Baran "K" (Šmíd) - Merta, Stískal (Simon). Trenér: Z. Kurfürst

Nejlepší hráč: Srovnal

Rozhodčí: R.Vedral, P.Svozil, T.Řezníček, 350 diváků

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář