Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview před Jeseníkem

15. 3. 2011

     Domácí Spartak přes zimu absolvoval kvalitně obsazený turnaj v Hranicích, kde se prezentoval spíše průměrnými výkony. Cennou je však určitě výhra nad konkurenčním Sokolem Ústí. V půli února poté proběhlo pod trenérem Karlem Hodisem kondiční soustředění v Beskydech, které za daných podmínek splnilo svůj účel. V závěru přípravy pak mužstvo předvedlo dobrý výkon proti Holešovu při remíze 0:0 a v generálce na první jarní kolo se Lipník rozešel nerozhodně 2:2 s aktuálním lídrem 1.A třídy z Troubek. Těžko tedy odhadnout, v jakém rozpoložení se mužstvo představí při ostrém konfrontačním startu proti kvalitnímu soupeři ze severu.

     Co se obměny kádru týče, během zimní pauzy, hostování v Lipníku ukončil Stískal z Troubek, naopak do přípravy s A-týmem se zapojili Dohnal s Dvořákem, které doplnili i dorostenci Telepun s Kovaříkem. Trumfy v rukou trenéra tak zůstavají zkušení hráči jako je Srovnal, Merta, Dudík, Bonk či Baran. Pro jaro bude také důležité, jak mužstvo podrží gólman Négyesi, který zazářil v posledním podzimním zápase v Dolanech. Spartak tedy bude muset pokračovat v bojovných výkonech se stoprocentním nasazením, kterými nejednou v podzimní části zvrátil vývoj zápasů.

     Náš sobotní soupeř začal aktuální ročník krajského přeboru ve velkém stylu, ale skvělé výsledky postupně přerostly v krizi, ze které se Jeseník, druhdy zvyklý hrát o čelo tabulky, do konce podzimu nevzpamatoval. Daly se tedy očekávat změny v realizačním i hráčském kádru, které taktéž přišly. Nový trenér Jáně přivítal v soutěžní přestávce pět nových tváří, které se ihned začlenily do základní sestavy. Největší posilou je gólman Winkler, kterého Jeseník získal na hostování ze Zábřehu, ale i ostatní posily mají zkušenosti s krajskými soutěžemi. I tak si trenér Jáně posteskl nad skutečností, že může využívat pouze úzký kádr hráčů, jelikož každá absence je na hře znát a hlavně nad tím, že se klubu nepodařilo přes zimu získat klasického hrotové hráče. Ten samý problém však po odchodu Stískala trápí i Lipník. Poslední výsledky jesenických však rozhodně špatné nejsou. Divizní Velké Meziříčí porazili v domácím prostředí 3:0 a v posledním zápase přípravy prohráli v Mohelnici 3:1, když o poločase vedli.

      Uvidíme tedy, v jakém světle se v sobotu na umělé trávě v Lipníku oba týmy představí. Zápas začíná v 15:00 a jako hlavní sudí ho bude řídit M.Křepský. Diváci se mohou, krom jarní fotbalové premiéry, těšit taktéž na bohaté občerstvení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář